Eminesciana 2017

FESTIVAL JUDEȚEAN

,,EMINESCIANA”

La Grădiniţa ,,Mihai Eminescu”, Tg-Jiu, va avea loc, VINERI, 20 ianuarie 2015, la ora 10.00, FESTIVALUL JUDEȚEAN ,,Eminesciana”, acţiune coordonată  de director,  profesor Ana-Maria Bîzdoacă și profesor Tudorin Georgeta Gabriela și prof. Deaconu Mary Simona și se adresează preşcolarilor şi elevilor din clasele pregătitoare și I –IV, de la nivel judeţean.

Cadrele didactice implicate preconizează schimbarea de comportamente ale părinţilor şi copiilor din unitatea noastră de învăţământ (Murarețu Angela, Mercurean Otilia, Jurebie Maria, Ecobici Mirella, Pătrașcu Viorica, Ganea Cornelia, Scrieciu Loredana, Gogălniceanu Ana, Damian Corina, Butișeanu Liliana, Sîrbu Creola, Seceleanu Lăcrimioară) şi din unităţile de învăţământ partenere (Trifan Olivia, Popescu Laurențiu, Dobroiu Laura, Chertes Diana, Anghel Simona), îşi propun să satisfacă cerinţele educaţionale sociale şi emoţionale ale copiilor şi să îmbine activităţi care să stimuleze creativitatea, curiozitatea şi dorinţa de a învăţa. Relațiile interpersonale vor favoriza crearea unui climat educațional deschis, stimulativ, pentru o mai bună colaborare între grădiniță/școală și familie, între grădiniță/școală și comunitatea locală, precum și pentru derularea a cât mai multe parteneriate.

Suntem bucuroşi că putem să îi aducem şi în acest an un omagiu ca semn de mulţumire şi recunoştinţă pentru tezaurul lăsat.